11 نکته برای خرید کیف لب تاب مناسب

11 نکته برای خرید کیف لب تاب مناسب

11 نکته برای خرید کیف لب تاب مناسب

مهمترین کاری که بعد از خرید لبتاپ باید انجام دهید، تهیه و کیف لب تاب مناسب مناسب لپ تاپ تان  است تا بتوانید به راحتی و امنیت لپ تاپ خود را حمل کنید. هر کیف لپ تاپی ممکن است مناسب لپ تاپ شما، سبک زندگی و نحوه استفاده شما نباشد. بعضی از افراد ، کیف لپ تاپ را یک وسیله تجملی و اضافی می دانند و حداقل هزینه را برای خرید آن درنظر میگیرند و یا کیف های نامناسب  و بی کیفیت خریداری می کنند. لپ تاپ یک رایانه قابل حمل است و اصل طراحی آنها ، قابل حمل بودن آن هاست پس ابزاری که بتوان با آن لپ تاپ را به راحتی و ایمن  جابجا کرد ، ضروری است. در ادامه این مطلب با دیجیگان همراه باشید تا 10 فاکتور مهم برای خرید و انتخاب کیف لپ تاپ مناسب در محیط کار یا بیرون از خانه را بررسی میکنیم.

کیف های متنوع و گوناگونی برای انواع سلیقه ها و مدل ها و حتی مردانه و زنانه در بازار موجود است ولی نکته مهم در خرید کیف لبتاب ها، مناسب بودن آن ها از هر لحاظ است. هر کیف باید چندین ملاک اصلی را داشته باشد و سپس باید فاکتورهای فرعی مانند رنگ و طراحی و مارک را مد نظر گرفت. کیف ها را می توان به چندین روش دسته بندی کرد. از دید طرح کلی مانند:

کیف لپ تاپ مدل CT-180 مناسب برای لپ تاپ 15.6 اینچی
کیف لپ تاپ مدل CT-180 مناسب برای لپ تاپ 15.6 اینچی
  • کیف های پشتی(کوله ای)
  • کیف های دستی (اسنادی)
  • و کیف های چمدانی.

یا دسته بندی با توجه به اندازه کیف ها که متناسب با اندازه لپتاپ ها است دسته بندی کرد. کیف های متناسب با لپتاپ های ۱۴ اینچی، ۱۵ بیشتر و یا کمتر.

دسته اول کاملا سلیقه ای است و افراد بسته به سبک زندگی و  آنچه که دوست دارند می توانند انواع مختلفی از کیف ها را انتخاب کنند. دسته دوم که با توجه کاربرد و شرایط فیزیکی است مهم تر و دقیق تر دسته بندی شده است، اندازه بودن کیف ها را بیان می کند. نه زیاد بزرگ باشند و نه زیاد تنگ که به لپتاپ صدمه بزنند.

10 نکته مهم برای انتخاب کیف لپتاپ مناسب

 

1- انتخاب کیفیت کیف لب تاب

قبل از همه چیز باید کیفیت کیف لب تاب مناسب را مد نظر قرار داد. بسیاری از کیف های گران قیمت و مارکدار وجود دارند که هیچ کیفیتی ندارند و فقط طراحی زیبا دارند. این ظاهر گول زننده می تواند صدماتی جبران ناپذیر به لپ تاپ وارد کند. ابتدا محفظه ای که لپتاپ در آن قرار می گیرد را بررسی کنید. باید مناسب سایز و اندازه لپتاپ شما باشد. سپس اصطحکام آن را بررسی کنید و ببنید در مقابل ضربه مقاوم هست یا خیر . محفظه باید محکم باشد. اگر محفظه و یا به طور کلی کیف ضد آب باشد بسیار بهتر است و نگرانی شما را در روز های بارانی برطرف می کند. همچنین در خرید کیف لبتاب جنس سطح داخلی آن باید از جنسی نرم باشد تا بدنه لپتاپ را خش نیاندازد.

2- انتخاب کیف لبتاب با توجه به سایز لپ تاپ

اولین و مهمترین عامل برای انتخاب کیف، سایز لبتاب است. سایز لپ تاپ خود را دقیقا اندازه گیری کنید و براساس آن کیف مناسب را انتخاب کنید. اگر کیف لپتاپ کوچک باشد، لپتاپ در آن قرار نمیگیرد و اگر بزرگ باشد ممکن است به لپ تاپ آسیب برسد. در صورتیی که سایز لپ تاپ خود را (که معمولا بر اساس اینچ میباشد) نمی دانید مدل لپ تاپ خود را در اینترنت جستجو تا اطلاعات آن را بدست آورید.

فضای داخل لبتاب
راهنمایی برای خرید کیف لب تاب مناسب با توجه به فضا

3-حجم و فضای مناسب را در نظر بگیرید

قدم دوم بررسی بقیه قسمت های داخلی کیف است. بهترین کیف، کیفی است که علاوه بر استحکام (قابلیت اطمینان)  از کلیه فضای موجود بهترین استفاده را کرده باشد و تقریبا برای تمامی وسایل لپتاپ، جای مخصوصی داشته باشد. پس امکانات جانبی کیف را مد نظر قرار دهید و ببینید آیا برای شارژر، موس، موبایل، پخش کننده ها مدیا و … جا دارد یا خیر.

از طرفی در نظر بگیرید که بطور معمول چه وسایل شخصی را در زمان حمل لب تاب به همراه دارید. نیم نگاهی به جای آنها نیز داشته باشید.

4- سبک زندگی در انتخاب کیف لبتاب مناسب

سبکهای متفاوت زندگی نیازمند کیفهای متفاوت لپ تاپ هستند. به عنوان مثال کسانی که هر روز به سرکار می روند با افرادی که دائما در سفر هستند سبک زندگی متفاوتی دارند. اگر جز گروه دوم هستید، بهتر است کیفی ایمن،راحت برای جا به جایی و سفر انتخاب کنید. بنابراین به سه عامل دسته و بند رو شانه ای، قفل داشتن و ضربه گیرهای قوی در انتخاب کیف دقت کنید.برای سبکهای رسمی، کیفهای دستی بهتر از کوله پشتی است و کوله پشتی هم برای حمل کردن در مکانهای شلوغ مثل فرودگاه مناسب است.

5-کیف های بزرگ و سنگین انتخاب نکنید

وزن خود لپتاپ ها از ۱٫۵ کیلوگرم تا ۴ کیلو متغیر است و با تمامی امکانات وزنی حدود ۶ تا ۷ کیلو خواهد داشت و اگر خود کیف نیز سنگین باشد، حمل آن بسیار مشکل و خسته کننده است و در دراز مدت بر روی بدن تاثییرات منفی می گذارد. پس کیفی را انتخاب کنید که سبک و اندازه باشد و بیشترین امکانات را در اختیار شما قرار دهد.

6-کیفیت را فدای قیمت ارزان نکنید.

لپتاپ خود را فدای قیمت های ارزان کیف های چینی نکنید. باید بدانید که کیف جزو وسایل تجملی و اضافی لپتاپ نیست و مهمترین وسیله بعد از شارژر برای لپ تاپ است.

کیف لب تاب مدیریتی
راهنمایی برای خرید کیف لب تاب مناسب مدیران

7- به کیفیت بندها و دسگیره های کیف لبتاب توجه کنید.

اگر کیف کولی یا دستی خریداری می کنید، حتما باید دارای دسته ها و بندهای محکمی باشند تا بتوانند وزن کلی لپتاپ را تحمل کنند و با حرکت های سریع پاره نشوند. دوخت کیف نیز بسیار مهم است. از دوخت آن نیز مطمئن شوید که محکم باشد.

8- کیف لبتاب بیش از حد انعطاف پذیر نباشد

بدنه خود کیف را بررسی کنید و ببینید آیا می توان به آن اعتماد کرد یا نه. نه باید بسیار محکم و سنگین باشد که نتوان آن را حمل کرد و نه بسیار نرم و سبک که با ضربه ای کوچک صدماتی جدی به لپتاپ وارد شود. در این مورد شرایط کاری خود و عوامل محیطی و فیزیکی را در نظر بگیرید استحکام کیف لبتاب یک دانشجو با یک مهندس حفاری یا راهسازی در محل کار متفاوت است !!!

9-به فکر شستشوی آن هم باشید

اگر قصد خرید کیف لبتاب با رنگ روشن دارید، قابل شستشو بودن آن را نیز بررسی کنید. مطمئنا کیف ها بعد از مدتی کثیف خواهند شد و باید بتوان آن ها براحتی شستشو کرد. پس این فاکتور را نیز مد نظر قرار دهید. محیط کار و نوع فعالیت شما در این مورد حایز اهمیت است.

10-محیط کارتان صنعتی و درگیر تششعات است؟

تعداد معدود و خاصی از کیف لبتاب ها که قیمت های بالایی دارند، قابلیت محافظت لپتاپ از میدان های الکتریکی را دارند. این قابلیت می تواند لپتاپ را از شوک الکتریکی عادی و کوچک که می تواند بر روی لپتاپ اثرات منفی بگذارد، محفوظ نگه دارد. اگر مایل به خرید کیف لبتاب های گران قیمت هستید، این دسته از کیف ها نیز مد نظر قرار دهید. البته در این شرایط کاری در خصوص انتخاب لبتاب هم به نکات ویژه ای باید توجه کرد.

11- امنیت کیف لبتاب فراموش نشود !

کیف لبتاب مدیریتی
راهنمایی برای خرید کیف لب تاب مخفی

خیلی مواقع بهتر است کیفی را انتخاب کنید که مشخص نباشد که مخصوص لپتاپ است.این مورد برای افرادی که زیاد مسافرت میکنند و یا در محل های پر ازدحام و ناامن تردد دارند  اهمیت بیشتری دارد زیرا که امنیت را افزایش می دهد .کیفهای لپتاپ هدف ساده ای برای دزدها هستند و برای همین بسیاری از تولیدکنندگان آنها در تلاشند این کیفها را به گونه ای طراحی کنند که نشان دهنده کیف لپ تاپ نباشند و یا دارای دستگیره هایی باشد که به راحتی از دست صاحب کیف جدا نشود.

 

با انتخابی مناسب در وقت و هم هزینه خود صرفه جویی کنید و سلامت لپتاپ خود را تضمین کنید، اونم با این قیمت ها…

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.